Blog

*Firmamız Ges projelerine devam etmektedir. Seiso Ve Alarko grubunun çözüm ortağı olarak samsung ip kameralar,Siemens pır hareket sensörleri ,projektörler, fiber alt yapı ile zayıf akım sistemleri yapılmaktadır.

*Eska's Güvenlik sistemleri Yurt dışı ve Türkiye genelin de her yerde zayıf akım projelerine hizmet vermektedir.

*Güvenlik kameraların da Ahd ve İp kamera lar ile her müşterinin bütçesine göre kurulum yapılmaktadır.

*Alarm sistemin de Dsc,Crow,Teknim markaları ile müşterilerine hizmet vermektedir.

*Teknik servis olarak 7/24 hizmetimiz 8 yıldır devam etmektedir.

*Müşteri memnuniyeti bizim için esas olup, müşteri memnun olana kadar gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

*Günümüz de yangın algılama sistemi her firma yaptırmak zorundadır. Ruhsat alabilmesi ve iş güvenliği açısından yangın algılama sistemi yapılmaktadır.

*Firmamız yangın algılama sistemin de Dedectomat, Mavi guard,Detnov,Honeywell esser, Bosch markalarını tercih etmektedir.

*Acil anons seslendirme, müzik sistemi kurulmaktadır. Müşterinin bütçesine göre markalar tercih edilmektedir.

*Personel devam kontrol takip sistemin de; Yüz tanıma,kartlı geçiş,parmak izli sistem kullanılmaktadır.

* Firmaların muhasebelerinin işini daha kolaylaştırmak ve personelin giriş çıkışarını takip edebilmek için personel takip sistemleri gerekmektedir.

*personel devam kontrol takip sistemi ile personelin maaşlarını hesaplayabilir, mesai ücretlerini belirleyebilirsiniz.

*Kartlı geçiş sistemler ile kapılara yetki vererek sadece yetkili kişiler giriş çıkış yapabilmektedir.

* Kapılara turnike sistemi kurularak giriş çıkışları kontrol edebiliriz.

*Turnike sistemlerini okullarda,hastanelerde,alışveriş merkezlerinde,yemekhanelerde vb kalabalık yerlerde kullanabilmektedir.

*Personel devam kontrol yazılımı gibi yemekhane yazılımı ,wc takip sistem yazılımları bulunmaktadır.

*Yemekhane yazılımı ile personelin kacta yediğini ve kaç kere yemek aldığını kontrol edebilirsiniz.

*Fabrikalar da özellikle personelin wc te kalma saati fazla olduğu için firmalar zaman kaybı yaşamaktadır. Bundan dolayı bir çok işletme wc takip sistemini kurdurarak. Bir personelin wc te ne kadar zaman kaybettiğini ve ne sıklıkla gittiğini kontrol edebilir.

*Evimize ,iş yerlerimize ,sitemize günümüzde güvenlik kamera sistemleri ve alarm sistemleri kurulmalıdır. Hırsıza karşı caydırıcı önlem olduğu gibi, iş yerlerinde iş kazalarına karşı,olayın nasıl olduğunu görebilmemiz için mutlaka şarttır. Bugün bir çok kaybolana, aranan insanlar güvenlik kameraları ile bulunmaktadır. Ofis te bile bir dosyamız kaybolsa güvenlik kameraları ile nereye koyduğumuzu bulabiliyoruz. Herkes güvenlik kamerası taktırsa, hırsızlık ,kaybolma ,kazalar ve daha bir çok olay geçmiş kayıtlara bakılarak bulunmaktadır.

*Hırsız ihbar alarm sistemi de ev de , iş yerlerimiz de mutlaka olmalıdır. İş yerimize veya evimize hırsız girerse kim haber verecek bize, anın da nasıl müdahele edilecek.Tabiki de alarm sistemi ile bu oranı çok düşürmüş oluyoruz. Örenkelemk gerekirse iş yerimize hırsız girde gece vakti sistem alarm verdi. Komşular da dahil olmak üzere herkes duydu . ve sistem otomatik sizin belirlediğiniz numaraları arayıp size bilgi verdi.Fakat o an telefon yanınız da yok ise veya duymazsanız bu da ayrı bir sorun oluşturmaktadır. Bundan dolayı alarm sistemimizi de ayrıca haber alma merkezine yönlendirmeliyiz.

*Haber alma merkezinin amacı sizin yerinize canlı güvenlik gibi sisteminizi kontrol eden bir kurumdur.Haber alma merkezi sizin adınıza polise ,itafaiyeye, hastaneye bilgi aktarır. Yıllık ödeme yapılarak bu sistemden faydalanılmaktadır.

* Haber alma merkezin deki arkadaşlar alarm durumunda önce sizi arar ve bilgiyi teyd eder. sizin de onayınızla polise haber vermektedir. Haber alam merkezini alırken firmaların mutlaka valilik onayı olması gerekmektedir.

*Evinizde hastanız var ise sizin için hastaneyi arar ve ambulans gönderetebilirler ya da duman çıkyorsa iş yerinizden ve bu sisteme düşmüş ise sizin onayınız ile itfaiyeye bilgi verirler.

*Gece yarısı iş yeriniz de veya eviniz de bir olay olduğunu tam olarak görmek için ya oraya gideceksiniz yada kamera sisteminiz ile uzaktan bağlanıp gitmeden ne olduğunu görebilirsiniz.

*Alarm sistemi de hiç bir xzaman tek başına yeterli değildir. Güvenlik kamera sistemi de olmalıdır. Şöyle düşünebilirsiniz. İş yerinize veya evinize hırsız girmeye çalıştı diyelim.Alarm çaldı ve hırsız kaçtı fakat oraya girmeye teşebbüs eden kişiyi güvenli kameraları ile tespit edebilirsiniz. Hangi araba ile oraya gelmiş, veya nasıl ve nerden girmeye çalışmış gibi durumları güvenlik kamerasından kontrol edebilirsiniz.

*Sayet iş yeriniz de alarmınız yok ama güvenlik kameranız bulunuyor.Bu durumda da hırsız içeriye girebilir esyalarınızı çalabilir veya başka amaçlı biri girebilir. Fakat siz o an haberiniz olmaz. Yani kısaca güvenlik kamerası ile alarm sistemi bir bütündür.