Güvenlik Sistemleri (Güvenlik kamera,alarm sistemleri,personel devam kontrol takip sistemleri,yangın algılama sistemleri,fiber optik alt yapı çözümleri,sesldrime ve anons sistemleri)

Günümüzde hırsızlık olaylarına karşı ve diğer olumsuz olaylara karşı Güvenlik sistemi artık her sokakta,her iş yerinde ve her evde olması gerekmektedir.Bugün haberleri açtıınızda olayların görüntülenmesinde en büyük katkı Güvenlik sistemleridir.

İşyerleriniz de oluşan hırsızlık,personel takibi, mal kabulu ve çıkışı ,iş kazaları vb tüm olaylar için artık teknolojinin hızla ilerlemesi ile güvenlik tedbiriniz almak vatandaşlık görevimiz olmuştur.

Arz talep dengesi doğrultusunda yıllar önce güvenlik sistemi lüks olarak görülmekteydi. Bugün ise geçmişe göre daha uygun fiyatlrla sistemler kurulmaktadır.

Televizyonu açtığımz da haberlerde de sürekli görüdğümüz gibi bütün olaylar güvenlik kameraları ile tespit edilmektedir. Trafik kazaları,hırsızlık,kaçırılma, gasp,personel takibi, iş takibi gibi bir çok amaçla kullanılmaktadır.

Hırsızlığı ve diğer olayları önlemek için, sitelere,apartmanlara,iş yerlerine, evlere, yollara güvenlik kamera sistemi kurmak artık şart olmuştur.

Sitelere ve apartmanlara özel güvenlik kameraları ile giriş çıkışları rahatlıkla kontrol edebilmekteyiz.Fabrikalarda ,otellerde , iş yerlerinde kullandığımız kameralar ile iş güvenliğini,iş kazalarını ve hırsızlık gibi olayları tespit etmekteyiz.

Güvenlik sistemini kurdururken en önemli hususlar

1.Teknik ekibin doğru keşif yapabilmesi ve doğru analiz ile olması gereken ürünleri belirlemesidir.

2.Teknik özellikleri bakımından cihazların ,mekanın yerine göre tespit edilmesi.

3.Alt yapıyı oluştururken ;kablolamanın ,mekanın yerine göre doğru ürünü seçerek ve kablo kanalı veya spiral borulardan geçirerek yapılması

,görsel açıdan da estetik olmasını sağlamaktır.

Kablolama Güvenlik sistemi kurulumunda en önemli ayrıntıdır.Düzgün yapılmayan bir işçilik ile çok kısa sürede cihazlar arıza verecektir

4.Teknik elemanların yeterince tecrübeli olması

5.Işık seviyesine göre kameraların seçimi ve yerleştirilmesi.

6. Alarm ve yangın panellerinde hareket sensörlerinin ölçü ve metrajını doğru tespit ederek kurulması

6.Ürün ve montaj sonrası teknik servisin size düzenli olarak hizmet etmesidir

7. Yıllık bakımlarının düzenli olarak yaptırılması.

8.Garanti sonrasında da teknik servis alabileceğiniz ürünleri ve firmayı seçmektir.

9.Bir firma da olması gerekenler ,hırsız ihbar alarm sistemi,yangın algılama sistemi,güvenlik kamera sistemi,personel devam kontrol takip sistemi,(kartlı geçiş veya parmak izli sistem),ses sistemi(acil anons),turnike sistemi ve otopark için bariyer sistemi.

Kartlı geçiş ,yüz tanıma ,parmak izli sistemlerde daha çok Meyer ürünleri ile perkotek ve Zksoft ürünlerini tercih etmekteyiz.

Yazılım programlı sistem de TDSİ markamız ön plandadır.

Turnike ve bariyer sistemlerinde ise bir çok marka ile çalışmaktayız. En çok tercih edilen Özak ürünlerini kullanmaktayız

10 alarm sistemleri mekan da kullanılacak olan pır hareket sensörü,duman dedektörü,darbe sensörü, gaz dedektörü,cam kırılma dedektörü,beam dedektörlerden hangisi ve kaç adet kullanılacak ise ona göre panel seçilmektedir.küçük işletmelerde veya evlerde ;genel de 4/8 panel yeterli gelmektedir.Adet arttıkça panelin genişliği ve modülü de artmaktadır. Alarm sistemleri haber alma merkezle bağlantılı çalışmaktadır. Haber alma merkezine düşen sinyale göre ambulans,polis ya da itfaiyeyi yönlendirmektedirler.Alarm sistemleri,kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılmaktadır. Genelde kablosuz sistemi villa tipi evlerde ve de dairelerde kullanmaktadırlar. Böylelikle kablo görüntüsü ortadan kalkmaktadır.alarm sistemi haber alma merkezine bağlanılmaz ise de kendi panelinde verilen numarayı otomatik armaktadır. herhangi bir şekilde kablosunu kesen biri olursa da sabotaj algılayarak sistem devreye girmektedir.Dsc ,Crow,Paradox alarmları en çok tercih edilen ve uzun yıllar kullanabileceğiniz markalardır

11 Güvenlik kameralarında artık günümüz de ip kameralar tercih edilmektedir. Hem daha yüksek çözünürlüklü ,hem de daha uzun ömürlüdürr.Ayrıca ip güvenlik kameralarında özel yazılım programları ile sadece görüntü değil başka işlevlerde yaptırtabilirsiniz. Örneğin bir mağaza da kaç tane kırmızı tshirli insan var veya kaç kişi geçti gibi yani analiz raporu alabilmektesiniz. diğer güvenlik kameralarında sadece görüntü alabilirsiniz. Bu durumda da olabildiğinde yüksek çözünürlüklü ve markalı ürünleri tercih etmelisiniz.Dış ortam için gece görüşlü kameralr da dikkat edilecek husus karanlık bölgenin ne kadar metrajı olduğu ve aldığınız kamera adedinin ve özelliklerinin bunu sağlayabilmesidir.Otopar bariyer sistemlerin de daha çok plaka okumalı kamera verilmektedir. plaka okumadığı takdir de kameradan verim alamazsınız. Gece ve ya gündüz bir vukuat oluştuğunda mutlaka arabaların plakası okunur olmalıdır.Firmalara kurulan güvenlik kameralarının yanı sıra alt yapı da çok önemlidir .Alt yapı düzgün yapılmadığı takdir de en iyi güvenlik kameralarınıda kullansanız ileride mutlaka sorun yaşayacaksınız demektir. Burda da çalıştığınız firmanın tecrübesi ön plana geçmektedir. Eskas 6 yıldır bir çok büyük projelere imza atmıştır. Fabrika ,otel,endüstriyel tesisler,sitelerin güvenlik sistemi gibi.

12 Firmalarda kullanılan bariyer ve turnike sistemleri ise mekanın durumuna göre seçilmektedir.turnike sistemlerine kartlı geçiş ve parmak izli veya yüz tanımalı veya retina taramalı sistemler ilave edilebilmektedir.Burda da sistemin kurulumunda personel devam kontrol takip yazılım programı önem taşımaktadır.Muhasebe ile entegre çalışan pdks yazılım programları , firmanın personelinin giriş ve çıkış saatlerini,mesailerini daha rahat kontrol etmesini sağlamaktadır.Kartlı geçiş sistem ,yüz tanıma sistemi,parmak izli ve şifreli ,retina taramalı gibi ürünler kullanılmaktadır

13.Güvenlik bariyer sistemi ile de arabaların geçişini sağlıklı bir şekilde sağlayabilirsiniz.Burda da güvenlik personeline yardımcı olmaktadır.Biletli sistemle ise ücretli otoparklarda kullanabilirsiniz.Otopark yazılım programları ile de giren çıkan arabaları kontrol edebilirsiniz.plaka tanıma sistemi ile de üye olan araçlar ve üye olmayanm araçları ayırarak sistemi aktif halde çalıştırabilirsiniz.

14 seslendirme sistemi ile de ofis veya iş yerinizde müzik yayını yapabilirsiniz.Ayrıca anons sistemi ile de mikrofonla çağrı yapabilirsiniz.Burda da kullanılacak hoparlör sayısına göre anfi ve dvd player verilmektedir.Seslendirme de en çok tercih ettiğimiz marka Bosch dur..

15Yangın ihbar sistemi yasal zorunluluk olduğu için her işletmenin kullanması gerekmektedir. kullanılan duman dedektörü ,gaz dedektörü,ısı dedektörüne göre panel seçilmektedir. Adresli sistem yangın ihbar sisteminde çok daha başarılıdır. Örneğin bir otelde 4. kat ta 105 nolu oda da yangın olduğunu sistem size göstermektedir. Adresli olmayan ,konvansiyonel sistem de ise yangının hangi odadan geldiğini bilemezsiniz.BUrda da yangın sistemin de kullanılan marka,model ve tecrübe çok önemlidir. Yangın yönetmeliğine göre sistemin aktif hale getirilmesi gerekmektedir.Eskas 6 yılda yüzlerce projeye bu konu da imza atmıştır..Adresli yangın sistemin de firmamız daha çok Dedectomat,honeywell ve bosch tercih etmektedir.Konvansiyonel sistem de ise Cofem,Maviguard,Eleks ,ürünlerini tercih etmektedir.

16.Fiber optik alt yapı ile de projelerimiz de çözüm sunmaktayız. Zayıf akım projelerin de profesyonel ekibimizle her türlü çözüm sunmaktayız